Hakkımızda

Hikayemiz

2007 yılında beden eğitimi öğretmeni Fazlıhan Carus'un önderliğinde temelleri atılan CRS Spor, spor ekipmanları ve spor tekstil sektöründeki tedarik zorluklarını fark ederek sektöre yenilikçi bir soluk getirmiştir.

Sektördeki sorunlara çözüm sunmak amacıyla yola çıkan işletme, 10 m²’lik mütevazı bir alanda faaliyet gösteren perakende mağaza olarak ticari hayatına başlamıştır.

Fazlıhan Carus, spor tekstil ürünlerindeki baskı ve kumaş kalitesinin geleneksel yöntemlerle yapıldığı fark etmiş ve 2010 yılında, sektöre yeni bir dönüşüm getirmek amacıyla spor tekstili üretimine adım atmıştır. Bu hamle, şirketin büyümesinin dönüm noktası olmuştur ve kısa sürede numune dikim ve kesim yapabilen bir atölyeye taşınmıştır.

Dijital baskı teknolojisiyle üretim yapan bu atölye, Türkiye'deki ender firmalardan biri olarak yenilikçi ve öncü bir rol üstlenmiştir. Bu başarı, şirketin sektördeki liderliğinin ve teknolojiye verdiği önemin göstergesi olmuştur.

Aldığı ilk siparişten itibaren üstün kaliteli kumaş ve özgün tasarımlarıyla sektörde hızla dikkat çekmiştir. Yoğun talepler doğrultusunda Fazlıhan Carus, baskı, nakış, etiket ve üretim taleplerini karşılayabilmek adına üretim yatırımlarına yönelmiştir.

2012 yılında Mets Spor’u devralmasıyla şirket, daha geniş bir iş yeri ve daha fazla çalışan ile hizmet vermeye devam etmiştir. Spor ekipmanları ve spor tekstil üretimindeki kalitesiyle ön plana çıkan ürünlerle; birçok spor branşlarına, kamu kurumlarına, okul takımlarına, spor kulüplerine ve federasyonlara ürün tedarik etme konusunda lider bir konuma gelmiştir.

Aynı yıl içerisinde Kappa’nın takım sporları üreticiliğine başlamıştır.

2016 yılında Kappa ile birlikte Rio Olimpiyatlara giden Türk Milli Takımın ürünlerinin imalatını yapmıştır ve böylece olimpiyatlara ürün yapan firma hüviyetine kavuşmuştur.

2017 yılında İtalyan markası Diadora’nın Türkiye Takım Sporları distribütörlüğünü üstlenmiştir. Bu dönemde Türkiye’nin Diadora markası ile buluşmasını sağlayarak Türkiye pazarına yeni bir soluk getirmiştir. Böylece takım sporları alanında önemli bir markanın lisansörü olmuştur.

Her geçen gün yoğunlaşan siparişlere paralel olarak çalışan sayısı da artmaya başlamış ve kısa sürede yurt dışı pazarlama faaliyetleriyle de büyük ivme kazanmıştır.

Şirket, İngiltere, İtalya, Almanya başta olmak üzere, Güney Amerika, Orta Doğu, Asya ve Avrupa’dan gelen siparişlere cevap vermiş ve kısa sürede 25 ülkeye ihracat yapmaya başlamıştır. Yurt dışında yakaladığı başarı ile Irak, Venezuela, Malta ülkelerinin milli takım spor tekstil üretimini yapmaktadır.

2020 yılında Şampiyonlar Ligi finalinde Liverpool’un ürünlerinin imalatını üstlenmiştir.

Hem yurt içi hem de yurt dışından gelen yoğun talepleri karşılayabilmek adına Fazlıhan Carus, 2022 yılında uzun süredir hayalini kurduğu kendi markası, CRS Spor’u hayata geçirerek yurt içi ve yurt dışı üretimlerini ayırmıştır. Böylece Mets Spor yurt dışı pazarında, CRS Spor ise yurt içi pazarda hizmet vermeye başlamıştır. Bu adım, şirketin kurumsal yapısını genişleterek, müşterilere daha geniş bir ürün yelpazesi sunma ve sektördeki rekabet gücünü artırma hedefiyle atılmıştır. 

Tüm bu başarılardan sonra 2023 yılında Hummel markasıyla yapılan Türkiye Balkanlar ve Ortadoğu ile Türkiye Cumhuriyetlerinin takım sporları lisansör anlaşma ile CRS Spor, yurt içinde daha geniş kitlelere ulaşma imkânı bulmuştur.

CRS Spor ve Mets Spor olarak global ölçekte en çok tercih edilen spor giyim markasından biri olma vizyonumuz doğrultusunda hareket ediyoruz. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün "Her Fabrika Bir Kaledir" misyonu ile yurt içinde ve yurt dışında sunduğumuz kaliteli üretim hizmeti ile ayrıcalıklı müşteri portföyümüzü genişletiyoruz.

Türkiye ve yurt dışındaki müşterilerimize, kurumsal web sitemizden hızlı ve güvenli alışveriş kolaylığı sunarken, şirket içerisinde yüzlerce çeşit ürünü bulunan showroom ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

CRS Spor olarak, şu an 7 katlı 14.000m² kapalı alanda 230 kişiye; Mets Spor olarak ise 5.000 m² alanda 180 kişiye istihdam sağlıyoruz.

Şirket olarak, iş hayatındaki fırsat eşitsizliğine karşı çıkıyoruz. CRS Spor ve Mets Spor’ da toplam 256 kadın çalışana istihdam sağlayarak kadınların iş hayatında ve sosyal hayatında daha aktif olmalarına yardımcı oluyoruz.

Spora Dair Her Şey” sloganıyla çıktığımız bu yolda 2023 yıl sonu itibariyle 25 ülkeye ihracat yapıyoruz.  

Yurt içinde 2’si süper lig, 3 tanesi 1. lig 4 tanesi 2. Lig, 15 tanesi 3 ligde olmak üzere 24 profesyonel takım ile çalışmaktayız. İlkokuldan üniversiteye kadar 250’den fazla okul takımını giydirmenin ve 70’den fazla bayi ile çalışmanın gururunu yaşıyoruz.

Bu başarı, personellerimizin özverili çalışmaları ve müşteri memnuniyetine olan bağlılığımızın bir sonucudur. Gelecek yıllarda da müşterilerimize en kaliteli ürün ve hizmeti sunmayı sürdüreceğiz ve Türk markasının global pazardaki liderliğini daha da güçlendireceğiz.

uz.

 

MİSYONUMUZ

Müşteri beklentilerini sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda karşılayıp, en kaliteli ürün ve hizmeti sunmak öncelikli misyonumuzdur.

VİZYONUMUZ

Üstün kaliteye sahip ve en çok tercih edilen marka olma çalışmalarımızın yanı sıra, sürdürülebilir çevre faaliyetleri kapsamında gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakan, sporu ve sporcuyu destekleyen global bir marka olmak.

Whatsapp